The Anahit (HU) w Kolejowej 11 | Zielonka k. Warszawy

Pora zacząć sezon ogródkowy!

Jako pierwszy na naszej plenerowej scenie wystąpi węgierski zespół The Anahit!

👉Wejście darmowe, ale to nie koniec niespodzianek, zaraz po gościach z zagranicy wystąpi polski duet – RAT KRU – start o 19:00. Więcej szczegółów wkrótce.
⏰ 19:00 – The Anahit
⏰ 20:30 – RAT KRU
🗺 Ogródek za Kolejową 11 w Zielonce

The Anahit, węgierski zespół tworzący muzykę z pogranicza popu i R&B.

Ironiczny Pop/R&B z Centralnej Europy. “Piosenki o znajomych człowiekowi uczuciach, szczere do bólu. Śmiej się i płacz, tańcz ze złamanym sercem i czuj, że nie jesteś sam.”.
Nazwa zespołu została zaciągnięta z Armeńskiej mitologii – Anahit to bogini mądrości, uzdrowienia i wody – co wynika z armeńskich korzeni wokalistki Rity. Nazwa doskonale odzwierciedla przesłanie tekstów, w których feminizm jest głównie reprezentowany przez przeszywające teksty i wokale Rity.
Na początku projektu, publiczność była prowadzona przez głębię dark popu, gdzie piosenki był doprawione dramatycznymi motywami i rytmami R&B, tworząc niepowtarzalne muzyczne przeżycie. Melancholijne melodie są odzwierciedleniem pełnych emocji sytuacji życiowych, ale za tym wszystkim zawsze kryje się przesłanie, że “wszyscy czuliśmy to samo i nie jesteś sam”.
Po wydaniu trzech albumów, w 2021 roku zespół porzucił morze melancholii i pożeglował w nowym kierunku, w którym zbliżył się brzmieniowo do popu. Warto wspomnieć, że łagodniejsze podejście nie stępiło języka w tekstach: osobiste inspiracje zyskały dodatkowe oblicze, dzięki połączeniu ironii, humoru i figlarności.

W ciągu ostatniego roku zespół odniósł spory, międzynarodowy sukces: współpracowali m.in.: z brytyjskim muzykiem i producentem anatu przy dwóch utworach: “what are we” i “lonely”. Od wypuszczenia “lonely”, utwór znalazł się na playlistach wielu europejskich stacji radiowych, najczęściej we: Francji, Austrii, Włoszech, Litwie i Niemczech. Piosenka “Heart Alive” zyskała wiele czasu antenowego w międzynarodowych rozgłośniach. Ich singiel “I want your ice cream” wypłynął na szerokie wody, napisany w kolaboracji z Kéwork’iem z Holandii i z Andrzejem Jaworskim z Polski, z wykończeniem ze strony Steve’a Dub’a (The Chemical Brothers, The Prodigy”. Zespół robi obecnie dużo szumu w węgierskim przemyśle muzycznym.
The Anahit ma za sobą udane występy w Berlinie, Londynie i Warszawie. W 2022 zagrali na największych, letnich węgierskich festiwalach, m.in.: Sziget Festival.
.
.
.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/234173805957207/

Data

maj 13 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl