Twoje czy moje? Taneczno-teatrlany spektakl dla maluszków

Dzieci w wieku 2-5 lat zapraszamy na wyjątkowy spektakl “Twoje czy moje?”, w którym historia opowiadana jest słowem, jak i poprzez ruch, taniec, gest, mimikę, elementy pantomimy oraz dotyk.
Przedstawienie opiera się na etiudach aktorsko-tanecznych. Dzieci zostają zabrane w świat scenicznej magii, gdzie muzyka klasyczna Piotra Czajkowskiego, taniec oraz ruch sceniczny wpływają na ich emocje i wrażenia wywołane opowieścią płynącą ze sceny. Sztuce towarzyszą piłki, kółka, wstążki, chustki, obręcze i inne kolorowe przedmioty. W rękach aktorki rekwizyty zamieniają się w niecodzienne i abstrakcyjne formy.

Przedstawienie trwa 30 minut. Później zapraszamy na 15-30 minutową, wspólną zabawę z aktorką.

Na scenie wystąpi Lena Kowalska, aktorka, tancerka, choreograf. Twórczyni autorskiego Teatru dla dzieci La La Lena w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Wzięła udział w programie “You can dance”, w ramach którego uczestniczyła w warsztatach tanecznych w Buenos Aires. Aktorka wielu teatralnych i filmowych projektów niezależnych, teledysków, seriali, reklam telewizyjnych. Z tańcem związana od 1998 roku, począwszy od Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Z aktorstwem związana od 2004 roku (debiut teatralny w roli Julii w kaliskim teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w spektaklu “Sinobrody – nadzieja kobiet” w reż. Norberta Rakowskiego). Jako aktorka związana była m.in. z Teatrem Małego Widza w Warszawie. Stypendystka na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze w Niemczech oraz stypendystka w takich programach jak: “Mobilni w kulturze 2021” (Fundacja Inna Przestrzeń, Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy) oraz Fundusz Popierania Twórczości (Stowarzyszenie Autorów ZAIKS). Współpracowała choreograficznie u boku Jana Szurmieja w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 2019 roku zadebiutowała jako reżyserska w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze przygotowując spektakl “W labiryncie babiego lata” dla dzieci w wieku 1-5 lat.

Promocja biletowa:
1 bilet – 15 zł/osoba
2 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 2 biletów – 30 zł
3 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 3 biletów – 45 zł

SCENA NIECAŁA
Spektakl odbywa się w ramach cyklu Scena Niecała – comiesięcznych spotkań ze sztuką dla dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym (1-6 lat). Spotkania odbywają się w wybrane soboty i mają kameralny charakter. UWAGA: wydarzenia odbywają się w nowej-starej przestrzeni OKiS, czyli w budynku przy ul. Literackiej 20, gdzie kiedyś mieścił się Ośrodek Kultury. Ponieważ przystosowanie nowej przestrzeni jeszcze przed nami, uczestnicy będą zmuszeni wózki pozostawić przed wejściem lub wnieść schodami na wysoki parter.

https://www.facebook.com/events/549618973821992/

Data

kwi 22 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl