“Upoluj” dzięcioła w Zielonce – spacer

Zanurz się w świecie dzikiej przyrody i ciesz się świeżym powietrzem. Spacer przyrodniczy z poszukiwaniem dzięciołów to niezapomniana przygoda dla miłośników lokalnej natury i ptaków!

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę przyrodniczych spacerów w naszym mieście. Tym razem przyjrzymy się bliżej dzięciołom, których jest mnóstwo w okolicznych lasach. Nauczymy się rozróżniać dzięcioła średniego od dużego, spróbujemy znaleźć dzięcioła czarnego, zrobimy wspólnie dużo zdjęć. Zapraszamy z aparatami!

Spotykamy się przy wejściu do lasu od ul. Pastuszków (róg ul. Mokry Ług, przy parkingu)
o godz. 10.00 dnia 23 kwietnia 2023.
Czas spaceru ok. 2h.
Prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy poprzez STREFĘ ZAJĘĆ:
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45280

Spacer poprowadzi Anna Partyka – z wykształcenia dziennikarka, z zawodu – kierowczyni miejskiego autobusu, a jej największą pasją jest obserwacja i fotografowanie ptaków. Swoją wiedzą stara się jak najczęściej dzielić z innymi pasjonatami dzikiej przyrody. W Zielonce mieszka 3 lata i jak najczęściej stara się eksplorować tutejszą przyrodę. W lutym br. prowadziła drugą zielonkowską “Noc Sów” pod patronatem Fundacji naPtak (po raz pierwszy odbyła się w 2016 r.). Wykład i późniejszy spacer po lesie cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

https://www.facebook.com/events/192793053554795/

Data

kwi 23 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Lokalizacja

Zielonka, ul. Pastuszków (róg ul. Mokry Ług, przy parkingu)

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl