“W obłokach” – Radzymińska Scena Poezji

Zapraszamy na nowy cykl do Miejskiej Sali Koncertowej, czyli Radzymińską Scenę Poezji. Koncert pt. “W obłokach”.

Paweł Orkisz – krakowski poeta i bard, autor niezwykłych nastrojowych ballad, przepięknych pieśni z “muzyką leczącą duszę”, a także popularnych piosenek turystycznych, m.in. żeglarskiego hitu “Przechyły”. Pisze i komponuje. Zaczynał od klubów studenckich Krakowa i nurtu piosenek turystycznych, ale go po prostu muzycznie i artystycznie przerósł. Zbudował własny świat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy. Od ponad 35 lat śpiewa także polskie tłumaczenia – głównie własne – pieśni największych bardów naszych czasów (Okudżawa, Cohen, Wysocki).

Jest autorem wszechstronnym. Choć jego głównym nurtem pozostają pieśni drogi, ballady o miłości i afirmacji życia, śpiewa psalmy, ballady kolędowe, mądre pieśni patriotyczne. Ma bardzo szeroki repertuar. I – co ciekawe – śpiewa w kilku językach. Kiedyś redagował popularne w środowisku krakowskim śpiewniki studenckie. Był związany ze środowiskiem krakowskiej “Beczki”, w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce.

Więcej na stronie: https://www.orkisz.pl/zyciorys-artystyczny

“Moim celem i marzeniem byłoby stworzyć w sieci takie miejsce, gdzie można wejść i zanurzyć się w świecie moich ballad: delikatnych, ciepłych, ale nie naiwnych, nie głupiutkich, przemawiających do widza wiarą w człowieka i w dobro, którego w świecie niezbyt często widać.

Pisząc “moje ballady” wcale nie mam na myśli wyłącznie moich piosenek autorskich, a wszystkich tych, które dotychczas wybierałem na swoje płyty. Nagrałem bowiem 17 płyt (niektóre z nich podwójne), z czego tylko 8 zawiera wyłącznie moje piosenki autorskie. Czyli większość – 9 płyt – to piosenki zasłyszane gdzieś, od kogoś, kogo już nie ma, albo kto nie zaśpiewa ich w języku polskim. A ja cieszę się, że mogę je wam zaśpiewać podczas koncertów, zamieścić na płytach, czy teraz opatrzyć obrazem i zaprezentować w formie wideoklipu.

Mówcie co chcecie, grzeje mnie to zajęcie niezmiernie, cieszy, sprawia, że chce mi się żyć i fruwać pod niebiosa.”

Chcecie się przekonać, jak Paweł Orkisz fruwa pod niebiosa?

Przyjdźcie, zobaczcie sami!

https://www.facebook.com/events/262558390244214/

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

kwi 13 2024

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

ul. Konstytucji 3-go Maja 15, 05-250 Radzymin, Poland

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Telefon
797 054 664
Email
biuro@bibliotekaradzymin.pl