W teatrze muzycznym “Pan Twardowski” – Spotkania z muzyką – Filharmonia Narodowa

To już przedostatnie spotkanie z muzyką pod opieką Filharmonii Narodowej w tym sezonie.
Legenda o Panu Twardowskim stała się inspiracją dla autorów wielu dzieł literackich i muzycznych, a także filmów, gier komputerowych i komiksów. Teraz dołącza do tego zbioru kolejny utwór powstały na zamówienie Działu Edukacji FN – śpiewogra Jarosława Praszczałka. Kompozycja ta traktuje historię renesansowego czarnoksiężnika z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, czyniąc z Pana Twardowskiego postać sympatyczną i ponadczasową. Mamy nadzieję, że wizja bohatera podążającego za swymi pasjami i marzeniami spodoba się zarówno licealistom, jak i młodszej publiczności.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce.

Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału.

Bilety 5 zł. https://bilety.io/fQWE3

https://www.facebook.com/events/766844081630810/

Data

maj 12 2023
Zakończone!

Czas

11:30 - 14:30

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl