Warsztaty “Adaptacja w grupie” + Animacje dla dzieci – Family Spot Kolejowa 11

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla rodziców – Adaptacja w grupie, 19 sierpnia w godzinach 12:00 – 15:00.

Udział bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona
Miejsce: Kolejowa 11
Zapisy: https://forms.office.com/r/gGv48dZ5ky

UWAGA!
W czasie warsztatu przewidziana jest oddzielna animacja dla dzieci, w przypadku zgłoszenia się przynajmniej 5 chętnych.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w spotkaniu adresowanym do rodziców dzieci, które rozpoczynać będą swoją przygodę z przedszkolem lub szkołą lub wracają do placówki po dłuższej lub krótszej nieobecności.

Proces adaptacji to wielka zmiana, nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny oraz nauczycieli. Warto mieć świadomość, z jakimi wyzwaniami wiąże się ten proces.

Podczas warsztatu dowiesz się:
– Na czym polega proces adaptacji i co jest jego celem?
– Jak wspierać dziecko podczas pierwszych dni w przedszkolu/szkole lub po przerwie?
– Jak radzić sobie z emocjami w rozstaniu?
– Jak wygląda przedszkolna/szkolna codzienność?
– Z czego wynikać mogą trudności, które pojawiają się w czasie adaptacji?
– Dlaczego dziecko po powrocie do domu “okropnie się zachowuje”?
– Jak rozmawiać o swoim dziecku z nauczycielami?
– Po czym rozpoznać, że adaptacja się zakończyła?
– Kryzys w adaptacji

Warsztat dla rodziców dzieci od 3 do 11 roku życia.

Prowadzenie:

KAROLINA DZIEKAN
Psycholog dziecięcy, diagnosta, certyfikowany trener TUS

W rozumieniu świata Rodziny z dzieckiem_dziećmi w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym pomaga jej niezwykle perspektywa systemowa, teoria więzi, NVC oraz wiedza z zakresu neuropsychologii rozwojowej. Pracuje w duchu rodzicielstwa bliskości.

Regulowanie codziennej komunikacji na linii rodzic – dziecko – przedszkole/szkoła oraz wspieranie równowagi między indywidualnymi potrzebami dzieci a dynamiką placówek, do których uczęszczają to szczególnie jej bliskie zagadnienia.

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu – ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność – psychologia kliniczna). Podyplomowo kształciła się na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej (2016). Uczestniczyła w wielu kursach z obszaru psychologii rozwojowej, metod pracy z dziećmi, wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci, m.in. w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła specjalistyczne szkolenie dla profesjonalistów u Agnieszki Stein – Szkoła Konsultacji (2022).

Doświadczenie zdobywała w czasie praktyk w Klinice Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu (2003) oraz Akademickim Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego Uniwersytetu SWPS (oddział we Wrocławiu) (2008).

Od ponad 13 lat współpracuje ze żłobkami i przedszkolami oraz wspiera Rodziców w ramach indywidualnych konsultacji, prowadząc Pracownię Psychologiczną “Baby Balance”.

Pracuje również w języku angielskim.
.
.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina Związek Dużych Rodzin 3 Plus

https://www.facebook.com/events/938256790617130/

Data

sie 19 2023
Zakończone!

Czas

12:00 - 15:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl