Warsztaty fotografii otworkowej – Zielonkowskie Kapliczki Przydrożne

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów fotografii otworkowej w ramach projektu “Zielonkowskie Kapliczki Przydrożne” (Inicjatywy Lokalne – BLISKO 2023)

⏰Terminy warsztatów w Kolejowej 11:
13 i 14 maja 2023 r., godz. 12.00-15.00 warsztaty fotograficzne
20 maja godz. 12.00 – 15.00 (spacer fotograficzny szlakiem ZKP)
21 maja godz. 12.00 – 15.00 (wywoływanie zdjęć w ciemni)

❗udział bezpłatny / warsztaty dla osób 16+
maksymalna liczba uczestników: 15 osób

👉Zapisy poprzez formularz online: https://forms.office.com/r/fUtj7S5ipc
lub telefonicznie pod numerem +48 537 389 524

O projekcie:

Przez dwa dni poznamy podstawy fotografii analogowej i otworkowej, wykonamy swoje aparaty, później wybierzemy się na spacer fotograficzny, a na koniec nauczymy się wywoływania zdjęć w ciemni, którą sami stworzymy. Efektem naszej pracy będzie wystawa fotografii i powstanie kalendarza na 2024 rok.
Nasz temat, czyli kapliczki przydrożne są częścią historii i architektury naszego miasta. W ramach projektu zostaną zebrane historyczne materiały o ZKP (źródłem będą książki, katalogi, internet). Wybierzemy się na spacer, na którym wybierzemy kapliczki, zrobimy im zdjęcia, a z tym zdjęć powstanie wystawa oraz kalendarz na 2024 rok. Powstanie także mapa, która pokaże, gdzie w Zielonce spotkamy przydrożne kapliczki.

Dlaczego taki temat?
Kapliczki przydrożne to część miejskiej małej architektury, należą do polskiego folkloru, są ozdobą oraz symbolem wiary starszych pokoleń. Stanowią także część krajobrazu i pełnią wiele funkcji, są znakami religijnymi, społecznymi i kulturowymi. Mają niesamowite formy, różne style architektoniczne, zależne od regionu i okresu, w którym powstawały.

To zdecydowanie interesujący temat dla fotografii analogowej, pokażmy, że można na niego spojrzeć z wielu ciekawych perspektyw!

Prowadzący – Tomasz Płatek. W Warszawie odkrył i rozwinął swoją pasję – malowanie światłem. Tomasz nie traktuje fotografii jedynie jako techniki zamiany rzeczywistości w zero jedynkową papkę, którą łatwo zapisać na płycie CD, która po kilku latach się utleni i świat na niej utrwalony przepadnie… Dlatego do tworzenia swoich obrazów stosuje najszlachetniejsze techniki, których używają już chyba tylko nieliczni na świecie artyści.
Na fotografiach Tomasza Płatka znajdziemy piękno i zagadkową brzydotę stolicy, jej młodość i starość, schludność i brud…
Swoje doświadczenie zawodowe szlifował biorąc udział w warsztatach takich mistrzów jak: Bogdan Konopka, Paweł Żak czy Tomasz Tomaszewski. Wykładał cyfrową obróbkę zdjęć między innymi w ZPAF i Wyższym Studium Fotografii Narodowego Centrum Kultury oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Zadanie realizowane ze środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

https://www.facebook.com/events/2462429630586337/

Data

maj 13 - 21 2023
Zakończone!

Czas

12:00 - 15:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl