Warsztaty ze słowa z Mateuszem Nowakiem

Spotkania warsztatowe “Gościnność” poświęcone są głosowej interpretacji poezji, czyli jej mówieniu na głos. Mówieniu odważnym i pełnym emocji. Tak, żeby być słyszanym, zrozumiałym i chętnie słuchanym. Oprócz ćwiczeń z zakresu techniki i wyrazistości mowy, będziemy pracować nad interpretacją krótkich fragmentów “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz wierszy Wisławy Szymborskiej. Jeśli macie Państwo swoje ulubione – zabierzcie ze sobą.

👉 Jesteśmy już po pierwszych zajęciach, jednak wciąż można dołączyć do grupy 😉

Mateusz Nowak – recytator w latach 1997-2013, instruktor żywego słowa od 2007. Laureat kilkudziesięciu indywidualnych nagród recytatorskich i siedmiu nagród instruktorskich. Jego podopieczne i podopieczni są laureatami około 150 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach recytatorskich. Recytacja zbudowała i jego życie. Nie wyobraża sobie życia bez niej. Trzyma się słowa “jak okrętowej liny w czasie burzy”. Pozostaje wdzięczny swoim najsurowszym i najbardziej krytycznym widzom oraz fachowcom, których miał zaszczyt spotkać na swojej drodze, często nie potrafiąc tego docenić jak trzeba w danym momencie. Im wszystkim dedukuje swoją pracę w słowie i ze słowem. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Stypendysta oraz laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Zadanie realizowane ze środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

https://www.facebook.com/events/755663219234321/

Data

mar 23 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl