Wernisaż wystawy ,,A w piersi mej młodej… siła, odwaga i piękno.” – projekt Młode z rakiem

Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż wystawy fotograficznej pt. “A w piersi mej młodej… siła, odwaga i piękno.”, podsumowujący efekty projektu “Młode z rakiem”.

Młode z rakiem – historie kobiet, które w wieku 20-35 lat usłyszały diagnozę – rak piersi. Jest to autorski projekt Patrycji Lisieckiej, która sama usłyszała taką diagnozę mając 28 lat.

“Młode z rakiem” to przełomowa inicjatywa, która zmienia sposób postrzegania raka piersi. Pokazuje, że ta choroba nie dotyczy wyłącznie naszych mam, babć, czy cioć, tylko zdarza się również u młodych kobiet. Ta piękna, ale prowokująca do myślenia i wymagająca wystawa oddaje rzeczywistość życia z diagnozą raka piersi. Odzwierciedla traumę i odwagę młodych osób, które przeszły przez cały proces leczenia.

Wszystkie osoby usłyszały swoją diagnozę w wieku 20-35 lat. Ich historie pokazują, jak ogromne znaczenie w ich młodym życiu ma ta diagnoza. Całkowicie zaburza codzienność. Często okrada je z ich ciał, płodności, aktywności, czy przyszłości.

Jednak w tym wszystkim są również lekcje miłości, wdzięczności i docenienia życia. A to co najważniejsze to to, że “Młode z rakiem” to nie tylko ładne zdjęcia i ich historie. To projekt, który może uratować innym młodym osobom zdrowie, a nawet życie, bo wcześnie wykryta zmiana jest uleczalna, a rak – to żaden wyrok. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Ta wystawa ilustruje, w jaki sposób sztuka może być wykorzystywana do edukacji i staje się pomostem do radzenia sobie z trudnymi tematami. Fotografie dostarczają artystycznego wglądu w naturę życia z diagnozą, zachęcając widza do zwrócenia się ku tym emocjom z większą empatią.
Mamy nadzieję, że te obrazy inspirują tak samo, jak również uczą o znaczeniu profilaktyki.

Wernisaż jest połączony z panelem dyskusyjnym, na którym uczestnicy i uczestniczki opowiedzą swoje historie.

1 marca 2024r. godzina 18:00
Centrum Aktywności – Stara Elektrownia Wołomin
Wstęp wolny

Zabierz ze sobą swoich bliskich, by idea projektu szerzyła się jak najdalej i miała szansę dotrzeć do każdego, bez żadnego wyjątku!

https://www.facebook.com/events/946429853754934/

Data

mar 01 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Centrum Aktywności Wołomin - Stara Elektrownia

Organizator

Młode z Rakiem
Email
noreply@facebookmail.com