Wernisaż wystawy “Stany zastane barw” Marioli Kokowskiej w Kolejowej 11

Mariola Kokowska – poetka i artystka współczesna, tworząca na
Mazowszu. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w okresie pandemii COVID-19.
Uprawia malarstwo wynikające z wewnętrznej potrzeby kreacji, pasji i dążenia do ekspresji. Jej dzieła powstają zazwyczaj w technice akryl i akwarela. Malarstwo Marioli Kokowskiej to komentarz do rzeczywistości, pokazywany subtelnie i delikatnie, choć dobitnie przez artystkę jako świat, w którym jesteśmy.

⏰ Na wernisaż wystawy prac artystki zapraszamy do Kolejowej 11 – 7 czerwca o godzinie 18:00.
🎟 Wstęp wolny
❗️Wystawa potrwa do 26 czerwca,

Głównym motywem narracji w jej dorobku twórczym jest człowiek, natura i wrażenie chwili – polski pejzaż, kwiaty, sceny rodzajowe, prehistoryczne skamieniałości w formie amonitów, portrety ludzkie. W swych pracach utrwala malarski wizerunek kobiety i postaci sakralnych (np. anioły, madonny), sylwetkę koni. W swych wytworach nawiązuje też do motywów regionalnych, folkloru – np. Kurpi, Łowicza, Krajny, Lubelszczyzny. Jej obrazy charakteryzuje swoboda artystyczna i ekspresja kolorystyczna, a także swoista różnorodność postrzegania otaczającego świata. Jej twórczość przemawia do widza, budując u odbiorcy pozytywne widzenie świata i otaczającej natury.

Umiejętności artystyczne rozwija pod okiem warszawskich malarzy, biorąc udział w warsztatach malarskich w Zamku Królewskim w Warszawie (X’ 2022 r.) i w plenerach malarskich na terenie kraju. Rysunku i malarstwa uczyła się na kursach, konsultacjach, warsztatach i wyjazdach plenerowych, prowadzonych m. in. przez Sławomirę Ryfkę (Pracownia Mansarda Staromiejski Dom Kultury). Brała udział w zamkowym plenerze malarskim “Kolor i światło” w ogrodach królewskich (25 29.07.2023 r.), w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Królewskich.
Wybrane obrazy autorki stanowią materiał ilustracyjny w kilku książkach, wydanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich (SAP/O. W-wa). Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, organizowanych m. in.: w Galerii “PROwizorium”, w zbiorowej wystawie artystów pod hasłem “Pułtusk w malarstwie. Pejzaż miejski” (2023 r.) w galerii
Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki (MCKiS) w Pułtusku. Jej obrazy znajdują się w jednym z regionalnych muzeów prezentujących amonity, zasilają artystyczne zbiory domu kultury i pojawiają się w rękach kolekcjonerów prywatnych w Polsce.

Bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie im. Teofila Ociepki (2023 r.) Jej prace znalazły się Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Kujawsko-Pomorski Centrum Kultury w Bydgoszczy (14 X 2023 r.).

https://www.facebook.com/events/346854248108933/

Data

cze 07 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Kolejowa 11, 05-220 Zielonka, Poland

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl