Wernisaż wystawy “… w pień” Wandy Wolf i Magdaleny Karłowicz

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy “… w pień” Wandy Wolf i Magdaleny Karłowicz 13 kwietnia o godzinie 18.00

“Ratujmy drzewa. Są potrzebne do życia nam, naszym dzieciom, wnukom…. Jesteśmy przerażone tym co się dzieje w naszej wsi, w naszym mieście, w naszym kraju, na naszej planecie. Drzewa wycina się bezmyślnie bo “stanowią zagrożenie” a ci, którzy wydają decyzje, często nie znają alternatywnych rozwiązań zmniejszających ryzyko. Nie możemy zostać dużej bierne. Projekt artystyczno-edukacyjny “…w pień” ma pomóc dostrzec i zrozumieć istniejący problem nadmiernej wycinki drzew. Uwrażliwić i zachęcić do działania naszą społeczność dla dobra nas wszystkich i przyszłych pokoleń.
Po co nam drzewa?
– produkują tlen,
– pochłaniają dwutlenek węgla, toksyny, kurz i hałas,
– wytwarzają substancje bakteriobójcze,
– mają walory estetyczne,
– zwiększają ilość opadów, poprawiają klimat, dają cień,
– wzbogacają skład ziemi,
– dobrze wpływają na nasz stan psychofizyczny. ”
fragment wypowiedzi artystek

“Moc Natury ulokowała człowieka na wierzchołku ewolucyjnej drabiny. Paradoksalnie, miast dbać o podstawy egzystencji, degradujemy to co nam dane do zaopiekowania, z czego wyrastają nasze korzenie. “Panoszymy” się wśród bytów, uznając siebie za Panów tego świata. Teraz, w epoce antropocenu, jest czas na przewartościowanie myślenia o człowieku jako gospodarzu Ziemi. W trosce o przyszłość naszej planety odwołujemy się do teraźniejszości, w której wciąż zbyt mało uwagi poświęcamy ekologii, dbałości o ochronę środowiska i krajobrazu. A zatem niech sztuka wypowiada problemy natury a edukacja uwrażliwia małych i dużych gospodarzy Ziemi.”
Izabela Myszka

Wanda Wolf
Ceramiczka, “wychowanka” mistrza Stanisława Tworzydło.
W swojej pracowni “Gliniany Blues” tworzy ceramikę dekoracyjną, użytkową oraz rzeźbę ceramiczną. Tworzy zarówno z mas szamotowych jak i porcelany, swoje prace ozdabia m.in. techniką sitodruku.
Od wielu lat angażuje się w różnorodne działania promujące ceramikę:
– współorganizuje Plener Ceramiczny “Azymut Chrzęsne”,
– jest pomysłodawczynią i kuratorką cyklu wystaw rzeźby ceramicznej “Z Ziemi” (w przestrzeni parkowej Pałacu w Chrzęsnem), wystaw ceramiki dziecięcej “Okiem Młodego Ceramika” oraz “Ceramika-Pierwsze Kroki”,
– współautorka projektu artystyczno – edukacyjnego “…w pień”.
– organizuje alternatywne wypały ceramiki, bierze udział w budowie pieców plenerowych do wypału ceramiki,
– jednocześnie prowadzi zajęcia ceramiczne oraz naukę toczenia na kole garncarskim, dla dzieci i dorosłych.
Od wielu lat związana z Wydziałem Rzeźby warszawskiej ASP w ramach Akademii Otwartej.
Członkini Związku Ceramików Polskich oraz ZPAP SU Warszawa.

Magdalena Karłowicz
Artystka wizualna, rzeźbiarka, edukatorka, orgaznizatorka wydarzeń artystycznych, mama dwójki dzieci, opiekunka psa i trzech kotów, mieszkanka Dąbrówki. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych, aukcji, targów sztuki, sympozjów i plenerów artystycznych. Prowadzi w Radzyminie OtwARTą Pracownię Plastyczną. Zajmuje się rzeźbą w szerokim jej rozumieniu od realizacji statuetek, popiersi i pomników poprzez projekty efemeryczne do kameralnych rzeźb głównie o tematyce kobiecej. Bliskie są jej również inne dziedziny sztuki jak rysunek czy grafika.

https://www.facebook.com/events/1161156061557197/

Data

kwi 13 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Galeria Piwniczka

Organizator

Galeria Piwniczka
Email
noreply@facebookmail.com