Wieczór z Mozartem – Koncert

Zapraszamy na koncert – Wieczór z Mozartem.
W programie znajdą się wybrane Sonaty W. A. Mozarta na skrzypce i fortepian historyczny.
W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart:
1. Sonata G-dur KV 379
Adagio-Allegro
Andante cantabile (temat z wariacjami)
2. Sonata e-moll KV 304
Allegro
Tempo di menuetto
3. Sonata C-dur KV 296
Allegro vivace
Andante sostenuto
Rondeau (Allegro)

Wystąpią:
Aleksandra Bryła jest skrzypaczką o bogatym dorobku artystycznym – laureatką kilkunastu konkursów skrzypcowych i kameralnych na całym świecie. Od 2007 współtworzy Meccore String Quartet, z którym prowadzi żywą działalność koncertową na arenie międzynarodowej.
Jako solistka ważniejsze sukcesy odniosła m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym “Toruń 2007 Karol Szymanowski in memoriam”, Międzynarodowym Konkursie im. M. Hilla w Nowej Zelandii, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Valsesia-Musica w Varallo we Włoszech oraz Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Avignon we Francji. Wraz z kwartetem Meccore zdobywała laury na czołowych konkursach kameralnych m.in. Wigmore Hall Competition w Londynie oraz Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia.
Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jako członkini Meccore String Quartet studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie kwartetu smyczkowego “Camerata”, na Universität der Künste w Berlinie oraz Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli w klasie Artemis Quartett.
Artystka dokonała licznych nagrań dla Bayerischer Rundfunk, Rai3, NDR, BBC Radio 3, Radia Poznań oraz TVP Kultura. W 2011 roku otrzymała nominację do nagrody “Gwarancje Kultury” oraz do nagrody “Paszport Polityki” w kategorii muzyka poważna m.in. za “śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów”. W dorobku fonograficznym Aleksandry Bryły znajduje się m.in. płyta “J. S. Bach – Sonaty na klawesyn i skrzypce” wydana w 2018 roku przez firmę DUX oraz szereg płyt nagranych z Meccore String Quartet.

Monika Woźniak to wszechstronna instrumentalistka specjalizująca się w grze na historycznych instrumentach klawiszowych. Jest absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej w zakresie gry na klawesynie oraz gry na fortepianie. Studiowała także na uczelniach zagranicznych (Musikhögskolan w Malmö oraz Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie). Jest absolwentką Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz doktorantką Szkoły Doktorskiej Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Najważniesze osiągnięcia to: pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym “Wanda Landowska in memoriam” (Poznań 2021), Złoty Medal na Grand Metropolitan Music Competition (2022), Platynowy Medal na Quebec International Music Competition (2022), II miejsce na VIII Odin Online Music Competition (2022), tytuł Laureatki V Ogólnopolskiego Konkursu “W barokowym stylu” (2022). Jest klawesynistką orkiestry barokowej Accademia dell’Arcadia, współpracuje z polskimi orkiestrami (m.in. Filharmonią Poznańską, Filharmonią Gorzowską czy Filharmonią Kaliską).
Jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska 2023”, Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2022), Stypendium Artystycznego Miasta Poznania (2022) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie kultury (2022).

WSTĘP WOLNY!!!

https://www.facebook.com/events/330622206218294/

Data

lis 05 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:15

Lokalizacja

Parafia Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce
Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce
Telefon
22 763 81 60
Email
mok@kobylka.pl