Wiosenny Plener Fotograficzny z cyklu “Cztery Pory Zielonki”

Tu już druga odsłona cyklu “Cztery Pory Zielonki” i Wiosenny Plener Fotograficzny. To wyjątkowa okazja dla miłośników fotografii, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, aby zdobyć cenne wskazówki od eksperta w fotografii krajobrazowej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w fotograficznym projekcie “Cztery pory Zielonki”. Z końcem kwietnia odbędzie się drugie spotkanie warsztatowe pt. Wiosenny Plener Fotograficzny.

O projekcie “Cztery pory Zielonki”
Celem projektu jest realizacja 4 warsztatów (o każdej porze roku) dla miłośników fotografii z Zielonki. Warsztaty plenerowe poprowadzi profesjonalny fotograf. Z najlepszych zdjęć zrobionych w czasie wszystkich plenerów w grudniu 2024 powstanie wystawa fotograficzna. Myślą przewodnią jest fotograficzna opowieść o Zielonce w różnych porach roku (plener, charakterystyczne miejsca, detal). Ostateczna data wystawy i dobór zdjęć na wystawę pozostaje w gestii organizatorów i prowadzącego warsztaty. Czy chciałbyś dołączyć do tej przygody?

Kto może wziąć udział w warsztatach ?
– Osoby swobodnie posługujące się aparatami fotograficznymi (lustrzanki, bezlusterkowce, telefony komórkowe), poszukujące wskazówek, jak lepiej fotografować i chcące zrealizować wspólny projekt wystawy.
– Mieszkańcy Zielonki (w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń, organizator przewiduje możliwość zaproszenia osób z okolic)
– Osoby, które otrzymały POTWIERDZENIE wzięcia udziału w warsztatach

Jaki jest plan wiosennych warsztatów?
Drugie warsztaty 27 kwietnia, w sobotę od godz. 10:30. Warto zarezerwować sobie cztery godziny na wspólne chodzenie po Zielonce (dokładna trasa jest planowana). W czasie warsztatów to uczestnicy będą fotografować, a prowadzący będzie konsultował, podpowiadał, wskazywał rozwiązania techniczne. Znajomość Zielonki mile widziana.

Przez cały tydzień po warsztatach prowadzący będzie czekał na przesłanie na adres mailowy 4poryzielonki@gmail.com przez każdego uczestnika 5 wybranych wykonanych przez siebie fotografii przeznaczonych na wystawę. Oznacza to, że można przez tydzień po warsztatach wybrać się w te same lub inne miejsca i indywidualnie wykonać fotografie. Przesłane zdjęcia będą konsultowane i oceniane z prowadzącym.
Sprzęt: uczestnicy muszą posiadać własny sprzęt do fotografowania (aparaty, telefony)

Zgłoszenia:
W każdym plenerze może wziąć udział 7 osób. Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzącego na podstawie przesłanych zdjęć.
Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenie do 15 kwietnia na adres 4poryzielonki@gmail.com i załączyć max pięć najlepszych wykonanych przez siebie fotografii niestudyjnych. 18 kwietnia 7 wybranych osób otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach. Na każdy z czterech plenerów odbędą się osobne zgłoszenia.

Prowadzący:
Krzysztof Gajewski – reżyser, operator, fotograf, grafik, plastyk. Autor filmów dokumentalnych, wystaw fotogrficznych, teledysków, publikacji oraz wszelkich działań związanych z opowiadaniem historii obrazem. Na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami kultury i sztuki. Absolwent Szkoły Wajdy, Warszawskiej Szkoły Fotografii i Studium Grafiki Collage w Warszawie. Wywodzi się ze świata subkultur, i właśnie tam spędza swoje życie. Jego wartości to wolność, i niezależność. Interesują go ludzie oraz historie z nimi związane. Bliskie są mu tematy lokalne, i społeczne, co widać w jego realizacjach takich jak np. wystawa 3D “Zgub się” o warszawskiej Pradze. Projekty realizowane przez autora mają zasięg globalny, i tworzone są w wielu miejscach na świecie (pracował w 16 krajach na czterech kontynentach). Wspópracował/wspópracuje, z takimi markami jak: Bienalle w Berlinie, Centrum Sztuki Wspóczesnej Zamek Ujazdowski, Mazowiecki Instytut Kultury, Fotoplasikon Warszawski, This is Ska Festiwal, Dynamite Fesiwal i wiele innych.

https://www.facebook.com/events/1105043660743381/

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

kwi 27 2024

Czas

10:30 - 13:30

Lokalizacja

Łukasińskiego 1/3, 05-220 Zielonka, Poland

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl