Witkacy – WARIACI – Witkacy

reżyseria, opracowanie tekstu: Aleksandra Skorupa
muzyka, wariat muzyczny : Grzegorz Kaźmierski
śpiew i głos żeński na żywo: Aleksandra Skorupa
zakonnice (video): Dominika Zielińska, Aleksandra Sroka, Katarzyna Gazdowicz
matka (video): Zina Zagner

wariat: Maciej Dmochowski

“Wariaci” to niezwykłe widowisko teatralne, które przenosi widzów w fascynujący świat twórczości Witkacego. Spektakl, wyreżyserowany przez Aleksandrę Skorupę to monodram, którego głównym performerem jest Maciej Dmochowski, wcielający się w postać artysty, odkrywając przed publicznością najbardziej intymne zakamarki własnej duszy.
Całość spektaklu przenika niezwykła muzyka na żywo autorstwa Grzegorza Kaźmierskiego, współtworząca atmosferę i pogłębiającą doznania związane z historią Stanisława Witkiewicza.

Monodram koncentruje się na tematach artystycznych poszukiwań, trudnej miłości, relacji z matką i uczuciu samotności. Maciej Dmochowski, poprzez swoją wyjątkową interpretację, przenosi widzów w wir skomplikowanych myśli, jakie targały wielkim artystą.

Spektakl zdobył zaszczytne Grand Prix na festiwalu Witkacy pod Strzechy. Ponadto, zakwalifikował się do finału festiwalu monodramów Strzała Północy.

“Wariaci” to nie tylko teatralna podróż do wnętrza duszy Witkacego, ale także głęboka refleksja nad naturą sztuki, artysty i ludzkiej egzystencji. To spektakl, który nie tylko bawi i wzrusza, ale również stawia trudne pytania, pozostawiając widzów z myślami na długo po zakończeniu przedstawienia.

Spektakl przeznaczony dla młodzieży od lat 13 i dorosłych.

https://biletyna.pl/event/view/id/365726

https://www.facebook.com/events/1334839727422543/

Data

gru 02 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Sala Widowiskowa OKiS

Organizator

Teatr Pokrewny
Email
noreply@facebookmail.com