Zajęcia rytmiczno-ruchowe dla dzieci 0-5 lat z opiekunami – bezpłatne zajęcia wakacyjne

To są wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych dzieci (od 1 miesiąca życia) i kobiet w ciąży. Poprzez zabawę muzyką wprowadzamy niemowlęta w świat dźwięków. Nie uczą się piosenek, ale korzystają z melodycznych śpiewanek zamiast słów. Używają sylab co jest łatwiejsze dla maluszków, które nie mówią jeszcze, ale chętnie angażują się w dialog muzyczny na swoim indywidualnym poziomie rozwoju. Zajęcia stymulują rozwój rytmiczny poprzez ruch, takie jak kołysanie, podskoki, podrzucanie chust, piłek, itd., dostosowany do wieku dzieci. Warsztaty są dopasowane do wieku dzieci, oferując bardziej zaawansowane muzycznie i ruchowo zabawy. W czasie zajęć wykorzystuje się różne przedmioty, takie jak: chusty, piłki, piórka, banieczki mydlane, szarfy, gumy, smoczki, instrumenty perkusyjne. Podczas zajęć komunikujemy się poprzez śpiew i gesty, a każda wypowiedź dziecka inspiruje nas do stworzenia mini kompozycji.

Cieszymy się zarówno zasłuchaniem dziecka, jak i radosnymi reakcjami, ponieważ wiemy, że to stopniowo prowadzi do czystego śpiewu, prawdziwej radości z muzykowania i zrozumienia muzyki.

Na zajęcia należy przynieść swój kocyk do siedzenia.

Instruktor
Tatiana Szafraniec prowadząca – twórczyni Lalalandii i mama dwójki rozbrykanych dzieciaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, instruktor zajęc gordonowskich, logopedka. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Prowadzi koncerty gordonowskie oraz zajęcia od 2018 roku. Wokalistka zespołu Mamy Śpiewamy, z którym nagrała dwie płyty pełne pięknych piosenek dla dzieci. Uwaga – ciocia Tatiana porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza.

Katarzyna Kawka – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie, skrzypaczka, muzykoterapeuta, instruktor zajęć gordonowskich. Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach. Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła zajęcia gordonowskie.

https://www.facebook.com/events/653565123374842/?event_time_id=653565133374841

Data

sie 14 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:45

Lokalizacja

Park Dębinki

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl