Zielonka: Filharmonia Narodowa – Spotkania z Muzyką – Kurtyna idzie w górę

Tym razem na naszej scenie stanie aż troje wokalistów(!) a dokładnie śpiewaków operowych – sopranistka, mezzosopranistka oraz tenor. Zaprezentują największe przeboje muzyki operowej i operetkowej.

Wraz z najmłodszymi słuchaczami odsłonimy kurtynę oraz… zajrzymy za kulisy teatru muzycznego, żeby dowiedzieć się między innymi, czym opera różni się od operetki, co to jest aria i jakie wyzwania stoją przed śpiewakami.

Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

————————
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl – w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub fb-inquiry@biletyna.pl
This event has been created by https://biletyna.pl – in case of questions please contact us: @biletyna.pl or fb-inquiry@biletyna.pl

https://www.facebook.com/events/1245981969596180/

Data

sty 20 2023
Zakończone!

Czas

11:30 - 12:15

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

biletyna.pl
Email
noreply@facebookmail.com