Zielonka: Filharmonia Narodowa – Spotkania z muzyką – Zapisane w starych księgach

Koncert w ramach cyklu “Spotkania z muzyką” realizowany przez Filharmonię Narodową.

Jeżeli lubicie niespodzianki i tajemnice, przyjdźcie! Wyruszymy na wyprawę w dawne czasy, gdzie będzie na nas czekać korowód niezwykłych i barwnych postaci. W starej księdze odkryjemy piękne melodie i tańce, ciekawe instrumenty i piosenki. Jakie niespodzianki kryją się na jej kartach? Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślą brzmienia gitary renesansowej, lutni, violi da gamba, instrumentów dętych i perkusyjnych, nie zabraknie też zagadek i muzycznych zabaw.

sopran lub mezzosopran / flety, instrumenty perkusyjne / gitara, lutnia / viola da gamba

Nasze programy z muzyką dawną przygotowujemy dla Was z troską o ich autentyczne brzmienia, co jest możliwe dzięki muzykom, grającym na kopiach instrumentów historycznych. Tym razem bohaterami koncertu będą między innymi gitara, lutnia, viola da gamba i flety proste. Przemierzając wraz z zespołem liczne kraje średniowiecznej i renesansowej Europy, będziemy odkrywać muzyczne skarby tamtych czasów: dworskie utwory miłosne, pieśni pielgrzymów i tańce, szukając w nich podobieństw i różnic.

Do tropienia śladów muzyki w starych księgach zachęcimy także dzieci. Ciekawe, co opowiedzą nam zawarte w nich ryciny instrumentów, portrety wędrownych muzyków i baśniowe opowieści o dawnych czasach?

Zapraszamy!

————————
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl – w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub fb-inquiry@biletyna.pl
This event has been created by https://biletyna.pl – in case of questions please contact us: @biletyna.pl or fb-inquiry@biletyna.pl

https://www.facebook.com/events/873151363905036/

Data

lut 03 2023
Zakończone!

Czas

11:30 - 12:15

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

biletyna.pl
Email
noreply@facebookmail.com