Zielonka: Pierwsze przebiśniegi – koncert muzyki klasycznej

To prawdziwe emocje tworzą muzykę, która porusza wnętrze słuchacza… Koncert “Pierwsze przebiśniegi” to zderzenie silnych emocji z ponadczasową muzyką klasyczną, która zachwyca, wzrusza i przypomina…

24 lutego czeka nas wyjątkowy koncert w wykonaniu trzech artystek występujących do niedawna na narodowych scenach muzycznych Ukrainy. Olena Łuszczyk, Olga Burlakowa i Margarita Borodina wielkie sale koncertowe Ukrainy zamieniają dzisiaj na polskie sceny. Zapraszamy na ich koncert w Zielonce .

W repertuarze znajdą się m.in. znane kompozycje z XVIII i XIX wieku, jak “Ave Maria” F. Schuberta, czy “Caro mio ben” Giuseppe Giordani. Oprócz światowych dzieł muzyki klasycznej usłyszymy pieśni ukraińskie, a także autorskie kompozycje. “Pierwsze przebiśniegi” to tytuł jednego z utworów skomponowanych przez pianistkę Olenę Łuszczyk. Przebiśniegi jako symbol odrodzenia i nadziei idealnie odzwierciedlają klimat całego koncertu.

Na scenie wystąpią:
Ольга Бурлакова (Olga Burlakowa) – mezzosopran
Маргарита Бородіна (Margarita Borodina) – skrzypce
Олена Лущик (Olena Łuszczyk) – fortepian, kompozycja

Olga Burlakowa – jest absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Charkowie. Śpiewała wiele ról z Charkowską Operą Narodową. Wcieliła się m.in. w rolę Jolanty w “Jolancie”, Tatiany w “Eugeniuszu Onieginie”, Sacerdotessę w “Aidzie”. Otrzymała Grand Prix we wszystkich kategoriach na Ogólnoukraińskim Konkursie Romansów.

Margarita Borodina – Absolwentka Donieckiej Akademii Muzycznej imienia Sergiusza Prokofiewa. Laureatka międzynarodowych konkursów. Członkini grup twórczych miejskiego zespołu ludowego “Teatr pieśni Wiktora Gerasimowa”, a także amatorskiej orkiestry symfonicznej przy Szkole Artystycznej w mieście Kramatorsk.

Olena Łuszczyk- Ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną im. Lewki Revutskiego w Czernihowie oraz Niżyn Uniwersytet Pedagogiczny im. Mikołaja Gogola. . Latem 2022 roku otrzymała Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie KREATYWNOŚĆ UA za wykonanie własnego utworu fortepianowego. Twórczy dorobek kompozytorki obejmuje utwory na fortepian, instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte, opracowania ukraińskich pieśni ludowych, pieśni dla dzieci, aranżacje na różne chóry i zespoły instrumentalne. Część z tych kompozycji usłyszymy na koncercie.
Bilety do zakupienia znajdziesz tutaj:
https://bilety.io/kDe5p

————————
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl – w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub fb-inquiry@biletyna.pl
This event has been created by https://biletyna.pl – in case of questions please contact us: @biletyna.pl or fb-inquiry@biletyna.pl

https://www.facebook.com/events/559049076153271/

Data

lut 24 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

biletyna.pl
Email
noreply@facebookmail.com