Filharmonia dla dzieci

Filharmonia dla dzieci rozpoczyna NOWY SEZON KONCERTOWY. Pierwsze koncerty dla dzieci z przedszkoli i szkół powiatu wołomińskiego odbędą się 27 września w Kobyłce (Hotel Gregory) a sezon Koncertów Rodzinnych rozpocznie się w sali Słonecznej Szkoły Podstawowej -zatem po koncercie czeka na Dzieci plac zabaw!

Koncerty Filharmonii dla Dzieci cieszą się ogromnym powodzeniem. Bilety wyprzedawane są przed czasem, tworzą się listy rezerwowe, a możliwości odkupienia wejściówek nierzadko poszukuje się także przez Facebook. Odbywają się od września 2017r a dotąd uczestniczyło w nich 10 tys słuchaczy małych i dużych.

W każdym miesiącu koncerty przedstawiają inny pomysł na muzyczne zabawy, występują tu świetni artyści, a za program muzyczny i edukacyjny odpowiada Anna Szarek. Wystarczy tam bywać, by rozwój dzieci przychodził jakby samoistnie. „Trzeba bywać, żeby nauczyć się bywać, trzeba doświadczać sztuki żeby kształtował się smak i indywidualny gust, i dobrze się trzeba przy tym bawić żeby sztuka oznaczała  radość i przyjemność. To uczy dzieci swobodnego poruszania się po świecie kultury i sztuki w przyszłości, a bez tego trudno mówić o dobrej edukacji” mówi Anna Szarek, twórczyni i dyrektor projektu (również twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów). Tradycją są kolorowe koncertowe książeczki, które dostają wszystkie dzieci, a które pozwalają utrwalić w domu – także przez zabawę, kolorowanki, zgadywanki– wiedzę zdobytą podczas koncertu. Na koncertach bawią się też dobrze Rodzice i Dziadkowie, zdarza się, że przybywają bez dzieci- po prostu posłuchać różnorodnej pięknej muzyki i poznać nowe ciekawostki ze świata kultury.

BILETY: 15zł, dzieci do roczku bezpłatnie. zamówienia:  bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl,
biuro obsługi widza tel 737-169-961

Poniżej PLAN KONCERTÓW do końca roku 2019. szczegóły także na

www.FilharmoniaDlaDzieci.pl

 

WRZESIEŃ / 27-29 „Wspomnienia z wakacji”
Muzyka z Norwegii, Grecji, Czech, Francji, Włoch, a nawet z Buenos Aires!
W programie: znakomita różnorodna muzyka od Greka Zorby po „W Grocie Króla Gór”, poznawanie instrumentów, sporo nowej wiedzy i muzyczne zabawy.
Wystąpią wyjątkowi artyści:
Piotr Kopietz – jedyny w Polsce mistrz francuskiego niezwykłego instrumentu akordina, jeden z kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie, oraz znakomity akordeonista -laureat kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych, przywiezie 3 instrumenty. Wraz z nim wystąpi niezwykle utalentowany multi-instrumentalista Mateusz Szemraj, który gra m.in. na gitarze klasycznej, elektrycznej, bezprogowej, oraz na instrumentach etnicznych takich jak oud, rubab, sarod, cymbały i ngoni. Mateusz koncertował m.in. na festiwalach Męskie Granie, Skrzyżowanie Kultur, Ethno Port, Off Festival i zdobył wiele nagród festiwalowych. Do Filharmonii dla Dzieci przywiezie gitarę i instrument etniczny. Dwa flety przywiezie dla dzieci Agnieszka Rogowiecka -również znakomity muzyk, finalistka programu Artist Diploma in Music w nowojorskiej Julliard School, stypendystka francuskiej L’Académie musicale de Villecroze i czterokrotna stypendystka Ministra Kultury Luksemburga.

KONCERTY:

27.09, piątek, g.9.30 dzieci 3-6, 11.30 dzieci 6-12 , sala: Hotel Gregory ul.Napoleona 4 Kobyłka

29.09. niedziela, g.13.00 KONCERT RODZINNY , sala: Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce ul. Brzechwy 5

A w kolejnych miesiącach:

PAŹDZIERNIK /18-20 „Stukają, pukają i SUPER GRAJĄ!”
Przyjedzie mnóstwo wielkich i małych instrumentów perkusyjnych, w tym zestaw, kotły, gran cassa, cajon, marimba, ksylofon, talerze i przeszkadzajki. Koncert pełen rytmów, pałeczek, wesołej zabawy i samodzielnego próbowania jak w co puknąć by grało:)

KONCERTY:

18.10 piątek, g.9.30 dzieci 3-6, 11.30 dzieci 6-12

20.10. niedziela g.13.00 KONCERT RODZINNY

sala: Hotel „U Pietrzaków” Lipowa 20 Zielonka

LISTOPAD / 14-17  „HARFY -w magicznym świecie strun i baśni”
Dzieci poznają Wielką harfę koncertową i harfy celtyckie. Będzie też celtyckie śpiewanie i klasyczna harfowa najpiękniejsza muzyka, oraz ciekawostki i możliwość spróbowania gry na harfach.

KONCERTY:

14.11 czwartek,, g.9.30 dzieci 3-6, 11.30 dzieci 6-12

17.11 niedziela, g.13.00 KONCERT RODZINNY

sala: Hotel „U Pietrzaków” Lipowa 20 Zielonka

GRUDZIEŃ / 6-7 „Święty Mikołaj i… KAPELA GÓRALSKA !!!
Góralska muzyka, skrzypce, trombity i okaryny! Śpiewanie i granie, zwyczajów opowiadanie, a z Góralami przyjedzie Mikołaj! Zapraszamy na grudniowy koncert góralski, z gwarą, góralską kulturą i cudowną muzyką.

KONCERTY:

6.12 piątek, g.9.30 dzieci 3-6, 11.30 dzieci 6-12

7.12 SOBOTA! g.12.00 – KONCERT RODZINNY

sala: Hotel „U Pietrzaków” Lipowa 20 Zielonka

Poprzedni artykułNarodowe Czytanie – Nowele polskie
Następny artykułII Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida