II Powiatowy turniej kobiet gospodarnych i wyjątkowych kół gospodyń wiejskich

W sobotę (3 września) gościliśmy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”, które zaprezentowały swoją działalność i konkurowały m.in. w ogólnopolskim konkursie kulinarnym BITWA Regionów, który honorowym patronatem objął Starosta Wołomiński Adam Lubiak . Turniej Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich był współfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego.

W trakcie wydarzenia na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.:

✅ stoiska Kół Gospodyń Wiejskich;

✅ animacje i warsztaty dla dzieci;

✅ regionalne potrawy.

Były z nami reprezentantki m.in.: KGW Równe, KGW w Myszadłach, KGW w Wujowie, KGWiG w Woli Ręczajskiej, KGW z Letniska Nowy Jadów „Same Swoje”, Helenowskie KGW, KGW w Dobczynie, KGW w Duczkach, KGW w Wujówce, KGWiG w Nowinkach „Nowianianki”, KGW „Dąbrowianki” z Dąbrówki, KGW w Jaźwiu, KGW w Majdanie, KGWiG w Woli Ręczajskiej, KGW w Dąbrownicy. ?‍♀️?‍♂️

W Bitwie Regionów Najlepsze okazały się Panie z KGW w Majdanie. II miejsce zajęło KGW w Dąbrowicy, a III miejsc KGW w Duczkach. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom Bitwy oraz Turnieju Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych. ??

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Piotr Uściński – Wiceminister Rozwoju i Technologii, Radni Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak oraz Michał Prószyński, Radni Powiatu Magdalena Suchenek, Paweł Śliwa, Robert Szydlik, Sławomir Klocek, Igor Sulich.

Źródło:
https://palacwchrzesnem.pl/ii-powiatowy-turniej-kobiet-gospodarnych-i-wyjatkowych-kol-gospodyn-wiejskich-2/

Poprzedni artykułPasjonujące warsztaty rękodzielnictwa w ramach ‘WOŁOMIN ODNOWA”
Następny artykułXI Narodowe czytanie – ballady i romanse Adama Mickiewicz