III WARSZTATY ARTYSTYCZNE „NADBUŻAŃSKIE EKSPRESJE”

7 czerwca w Skansenie w Kuligowie odbyły się III Warsztaty Artystyczne „Nadbużańskie ekspresje” zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury, przy współorganizacji Powiatu Wołomińskiego. Patronat honorowy objął Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski.

Dzieci i młodzież z terenu powiatu mogły wziąć udział w warsztatach, które podzielone były na pięć kategorii: malarstwo i rysunek, rzeźbę, rękodzieło, grafikę i fotografię. Warsztaty miały na celu zaprezentowanie różnych form twórczości artystycznej, stworzenie młodym artystom kontaktu ze sztuką i jej twórcami, wskazanie uczestnikom możliwości kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego satysfakcję zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła oraz rozbudzenie zainteresowania kulturalnymi miejscami powiatu wołomińskiego.

Malarstwo sztalugowe i rysunek poprowadziła Lidia Wnuk. Uczestnicy stworzyli także łapacze snów z pomocą Antoniny Michalskiej miłośniczki rękodzieła i instruktorki artystycznej w Mareckim Domu Kultury oraz wzięli udział w warsztatach szycia, które prowadziła Ewelina Sulejewska. Chętne dzieci spróbowały swoich sił w papieroplastyce, którą poprowadziła Marzena Knap. Uczestnicy warsztatów wykonali także linoryty z pomocą Olgi Pakuły, instruktora plastyki w GCK w Dąbrówce i wielbicielki handmade’u. Warsztaty fotografii poprowadził Bogdan Śladowski, pasjonat fotografii, instruktor w MOKU w Ząbkach. Odbyły się też zajęcia tworzenia naczyń na kole garncarskim.
Każdy znalazł coś dla siebie i miał szansę spróbować czegoś nowego. Na koniec rozdano pamiątkowe dyplomy i upominki w formie materiałów plastycznych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pana Wojciecha Urmanowskiego, dzięki któremu warsztaty mogły odbyć się w wyjątkowym miejscu, jakim jest skansen nad Bugiem.

Źródło:
http://www.gckdabrowka.net.pl/index.php/160-imprezy-kulturalne/imprezy-w-2018/1421-iii-warsztaty-artystyczne-nadbuzanskie-ekspresje

Poprzedni artykułFestiwal “Perła Baroku” – koncerty mistrzów w Kobyłce
Następny artykułJadowski Festiwal Smaków