III Wołomiński Festiwal Teatralny

W tym roku Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida odbył się w zupełnie innej formie, bez udziału publiczności. Spektakle były transmitowane na żywo online 24 października 2020 r. na Facebooku prosto ze sceny w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka. Nagrania spektakli można oglądać cały czas na naszej stronie:

facebook.com/teatrzygzak – zaproś teatr do swojego domu!

Na Festiwal ostatecznie dotarły dwa teatry – Teatr Ot Tak z Wołomina oraz Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny Farsa z Wyszkowa. Obie grupy już trzeci raz brały udział w wydarzeniu. Zrzeszają one młodych ludzi z pasją do teatru. Przedstawione przez nich spektakle poruszały tematy im bliskie, problemy z którymi borykają się na co dzień.
Aktorów oceniało jury złożone z osób związanych również z powiatem wołomińskim. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Stanisław Górka, któremu towarzyszyli Jacek Stachowicz i Mateusz Stefankowski. I miejsce oraz nagrodę publiczności w głosowaniu online zdobył Teatr Ot Tak za spektakl „Przyznaj się”. II miejsce powędrowało do Młodzieżowego Teatru Profilaktycznego Farsa, który zaprezentował przedstawienie pt. „Okradzeni ze złudzeń”.
W związku z tym, że część aktorów z pozostałych teatrów zakwalifikowanych na Festiwal zostało objętych kwarantanną reszta grup nie dotarła do Wołomina w dniu wydarzenia. Planujemy jednak odwiedzenie jeszcze jednego teatru z kamerą i nagranie ich spektaklu, tak aby dostarczyć Wam jeszcze więcej doznań kulturalnych.
Poprzedni artykułLista restauracji i barów z usługą na wynos lub dostawą do domu
Następny artykułKacper Kuszewski retro i zabawnie