Kolejowe ABC – kampania informacyjna z grą edukacyjną

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na uwadze istotne znaczenie transportu kolejowego na terenie powiatu wołomińskiego, którego obszar poprzecinany jest liniami kolejowymi, oraz jego dużą rolę w udostępnieniu turystom z Warszawy i okolic obszarów atrakcyjnych przyrodniczo, pragniemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo wszystkich korzystających z kolei i infrastruktury kolejowej.

Urząd Transportu Kolejowego w 2018 r. rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną pt. „Kolejowe ABC” skierowaną w dużej mierze do dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i wychowawców. Przygotowano pakiet edukacyjny propagujący zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego wzbogacony o nowoczesne środki przekazu, tj. spoty reklamowe, gry multimedialne, a także programy zajęć edukacyjnych skierowanych do nauczycieli przedszkolnych i szkolnych dostosowane do wieku podopiecznych. Atrakcyjna forma przekazu pozwala na zaszczepienie odpowiedzialnych postaw bezpiecznego zachowania już od najmłodszych lat.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z mieszkańcami Peronowa, a także życzymy bezpiecznych podróży koleją po powiecie wołomińskim i nie tylko.

https://kolejoweabc.pl/

Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Poprzedni artykułPowiat Wołomiński na mapach i zdjęciach – ślady przeszłości
Następny artykułMazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej