Koncert dla Niepodległej -Koncert Zespołu Malowani

Serdecznie Państwa zapraszamy na “Koncert dla Niepodległej -Koncert Zespołu Malowani”🇵🇱Pałac w Chrzęsnem12 listopada godz. 16.00
WSTĘP WOLNY
Zespół „Malowani” powstał kilka lat temu przy Stowarzyszeniu Krechowiacy. Towarzystwo krzewienia edukacji historycznej im. 1 Pułk Ułanów Krechowieckich im. płk. Bolesława Mościckiego .
W zespole występują członkowie Stowarzyszenia Krechowiacy, towarzyszy im wokalista i multiinstrumentalista Jacek Brzeszczyński i wokalistka Alicja Uszyńska.
Stowarzyszenie Krechowiacy kultywuje tradycje Kawalerii Polskiej II Rzeczpospolitej – 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, a zespół popularyzuje nie tylko dawne, lecz też współcześnie napisane piosenki kawaleryjskie i patriotyczne, występując na wydarzeniach edukacyjnych, podczas rozmaitych uroczystości rocznicowych i patriotycznych.
Do repertuaru koncertu w dniu 12.11.2023 wplecione zostaną również popularne piosenki z lat XX-tych, czyli z okresu radości z odzyskania Niepodległości, kiedy to kawalerzyści byli często obecni na rautach i przyjęciach, budząc powszechnie podziw i uznanie, w szczególności kobiet. Wiadomo… za mundurem panny sznurem, no i ułani ułani, chłopcy malowani…
Koncert ubarwią opowieści o kawalerii, koniach, ułańskim życiu, anegdoty i żarty opowiadane przez pasjonatów, koniarzy i działaczy społecznych, wychowawców młodzieży i kolejnych pokoleń współczesnych ułanów: rtm. kaw. och. Adama Sujeckiego, Prezesa Stowarzyszenia Krechowiacy i Urszulę Kowalczuk – miłośniczkę koni, kawalerii i kultury hipicznej i Prezesa Fundacji Polska galopem!
“Koncert dla Niepodległej -Koncert Zespołu Malowani” dofinansowany został ze środków Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i “Cudu nad Wisłą”

Poprzedni artykułKoncert Patriotyczny
Następny artykułVII Turniej Niepodległości 25.11.2023