Nawet 10 tys. zł do wzięcia; Lasy Państwowe ogłosiły konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich (dokumenty)

Trwa nabór w drugiej edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych. Najlepsze projekty mogą zdobyć do 10 tys. zł.

Lasy Państwowe prowadzą drugi nabór w konkursie „Natura od kuchni” promującym wykorzystanie dziczyzny i płodów runa leśnego. O dofinansowanie projektów mogą ubiegać się Koła Gospodyń Wiejskich, które są wpisane do krajowego rejestru KGW.

Jak wskazano w komunikacie Lasów Państwowych celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o żywności, jaką daje las i jej unikalnych walorach oraz o przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej.

„Nie ma nic lepszego niż pożywienie pochodzące prosto z natury, towarzyszące nam od wieków. Pożywienie, którego źródłem był i jest las. Program „Natura od kuchni”, podobnie, jak autorski projekt Lasów Państwowych „Dobre z lasu” pokazuje, jak można gospodarować zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych” – powiedział, cytowany w komunikacie wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Nabór w konkursie prowadzony jest w trybie ciągłym od 1 marca do 30 września, a złożone wnioski rozpatrywane są przynajmniej raz w miesiącu. Laureaci konkursu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł. W pierwszych dwóch tygodniach trwania konkursu rozdysponowano środki dla 65 KGW.

Fot. PAP/Artur Reszko

Wystartował nabór wniosków na finansowanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich (dokumenty)

Projekty konkursowe należy składać przez formularz, który dostępny jest TUTAJ. Regulamin konkursu do pobrania pod tekstem.

Konkurs „Natura od kuchni” dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowany jest po raz drugi. W ubiegłym roku wpłynęło ponad 600 wniosków, a dofinansowanie trafiło do 590 KGW.

mr/

Źródło:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/nawet-10-tys-zl-do-wziecia-lasy-panstwowe-oglosily-konkurs-dla-kol-gospodyn

Poprzedni artykułRodzinny Rajd Rowerowy z naturą i kulturą
Następny artykułAnkieta i karta pomysłu do LSR na lata 2023-2027