Noc Świętojańska w Wiktorii – Strachówka 2018

Zgodnie z gminnym zwyczajem obchody Nocy Świętojańskiej co roku organizowane są w innym sołectwie. Tym razem deklaracja zorganizowania tej imprezy padła ze strony mieszkańców niewielkiego, ale urokliwego sołectwa Wiktoria. Lokalizacja w otoczeniu lasów i niespotykanego osiedla domów kopułowych okazała się wymarzonym miejscem na takie wydarzenie.

Wieczór sobótkowy rozpoczął się 23.06.2018 r. o godz. 19.00 występami dzieci z oddziałów przedszkolnych w Rozalinie i w Strachówce. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Strachówki, Jadwisina i Równego. O 21.30 sołtys i radna wsi Annopol – gospodarze zeszłorocznej Sobótki wraz z sołtysem wsi Wiktoria dokonali podpalenia ognia świętojańskiego. Wszystkie panie z wiankami na głowie otrzymały lampiony. Dzieciom rozdano fluorescencyjne opaski i ledowe balony. Utworzono korowód i wszyscy uczestnicy imprezy udali się nad staw, by puścić wianki na wodę. Po tej ceremonii zaproszono wszystkich pod scenę na występ grupy teatralnej z Biskupina na niesamowity pokaz tańca z ogniem. Było to niezwykle magiczne widowisko, które idealnie wkomponowało się w tematykę i atmosferę tego wieczoru. Kolejną atrakcją przygotowaną na noc świętojańską był pokaz laserowy.

W trakcie imprezy oprawę muzyczną zapewniał DJ Mirek, namiot z gastronomią przygotowały panie z sołectwa Rozalin, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Równego zorganizowały stoisko z atrakcjami dla dzieci, które poza tym mogły jeszcze uprawiać szalone harce na belach z sianem.

W trakcie imprezy goście mieli możliwość obejrzenia domów kopułowych nie tylko z zewnątrz ale także w środku, co było niewątpliwa atrakcją.

W pięknie oświetlonym otoczeniu goście bawili się do późna co dowodzi, że kolejna noc świętojańska w naszej gminie była udana i zdecydowanie wyjątkowa.

Impreza sfinansowana została przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Gminę Strachówka.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój trud przygotowanie i przebieg imprezy a Pani Joannie Rajskiej – właścicielce największego domu kopułowego za gościnność.

Do zobaczenia za rok!

Źródło:
http://www.strachowka.com.pl/index.php/sotysi/soectwa/68-wiktoria/2103-noc-witojaska-w-wiktorii

Poprzedni artykułGala finałowa Festiwalu im. G. Gershwina – Ząbki 2018
Następny artykułKonkurs – Najlepsze mazowieckie sery zagrodowe poszukiwane