Tłuszcz stał się muzyczną stolicą Mazowsza

15 września 2019r.  do Tłuszcza zawitało dziewięć fantastycznych orkiestr dętych z całego regionu rywalizując o tytuł najlepszej orkiestry dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich AD 2019. W przeglądzie wzięły udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wyszkowa, Parafialna Orkiestra Dęta z Gielniowa, Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa, Powiatowa Orkiestra Dęta z Wołomina, The Orchestrose z Różana, OSP Łukomie, Gminną Orkiestrą Dętą ze Starej Białej, Orkiestra OSP Gąbin oraz OSP Zawidz.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem płk. Mariana Chmielewskiego ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, po kilku godzinach przesłichań wydała werdykt. Sześć orkiestr zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi po 1.000 zł. Były to: Parafialna Orkiestra Dęta z Gielniowa, Powiatowa Orkiestra Dęta z Wołomina, The Orchestrose z Różana, Orkiestra OSP Gąbin, OSP Łukomie oraz OSP Zawidz.

Na trzecim stopniu podium w tegorocznej edycji konkursu stanęła Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa pod kierownictwem Konrada Mazurowskiego zdobywając nagrodę w kwocie 3.000 zł. Drugie miejsce po raz drugi z rzędu (II miejsce także w ubiegłym roku na przeglądzie w Iłży) zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wyszkowa (kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski) zdobywając kwotę 5.000 zł i jedynie o 1 pkt w punktacji konkursowej przegrywając z Gminną Orkiestrą Dętą ze Starej Białej (pod kierownictwem Grzegorza Dębskiego) – 6.000 zł. Wszyscy byli jednak zgodni, że to właśnie występ orkiestry ze Starej Białej był najbardziej porywający, profesjonalny, a zarazem rozrywkowy i zabawny. Tym samym tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2019 zasłużenie pojechał w tym roku do Starej Białej, a na sukces złożyły się brawurowo wykonane utwory m.in. z filmów “Król Lew”, “Kapitan Ameryka” i “Gwiezdne Wojny”, ale też klasyka Benn’ego Goodmana.

Gwiazdą tegorocznego finału była Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza- zwycięzca konkursu w 2016 roku.

Nagrody, puchary i czeki wręczyła komisja konkursowa wraz z Burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem.

Źródło:
http://www.tluszcz.pl/tluszczpl/page/7,aktualnosci.html?id=934
http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/14830-orkiestra-ze-starej-bialej-najlepsza-orkiestr.html

Poprzedni artykułPożegnanie lata w Kobyłce 2019
Następny artykułZaprojektuj czyste i zdrowe miasto – wygraj nagrody!