Wołomin ma tężnię solankową!

Pierwsza wołomińska tężnia już działa, nie szczędząc naszym mieszkańcom solidnych porcji jodu!

Od dziś o gałęzie tarniny rozbija się solanka, która odparowując wypełnia cennymi mikroelementami przestrzeń przy ul. Tęczowej. Tężnię wykonaliśmy w ramach projektu zgłoszonego do Społecznych Wniosków do Budżetu Gminy 2020 „Zawsze dla Sławka – zdrowo i kolorowo”. Brawa i gratulacje należą się pomysłodawcy panu Maciejowi Łosiowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na ten projekt.

Przy tężni znajdziecie jedną z budek bookcrossingowych. To projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej, który z pewnością umili Wam czas spędzony podczas zażywania prozdrowotnych inhalacji solankowych. Symboliczne książki dołożyli do kolekcji zastępca burmistrza Dariusz Szymanowski oraz zaangażowana w projekt radna Aneta Adamus.

Zapraszam wszystkich mieszkańców na wypoczynek przy szumie wody, który niewątpliwie uspokaja i relaksuje – zachęcała na swoim profilu Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Pobyt w tężni pozwoli zadbać o kondycję dróg oddechowych, przyniesie relaks i odprężenie. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja dostarczy wszystkim mieszkańcom dodatkowej energii i poprawi samopoczucie.

Źródło:
https://wolomin.org/wolomin-ma-teznie-solankowa/

Poprzedni artykułWieczór w Dechę
Następny artykułNabór wniosków – Lokalna Grupa Działania “Równiny Wołomińskiej”