10-ta Perła Baroku – Koncerty Mistrzów

Podczas jubileuszowej dziesiątej już edycji Perły Baroku mieliśmy niezwykłą okazję do spotkań z kulturą wysoką, z wybitnymi twórcami i muzykami klasy światowej. Po raz kolejny licznie przybyłą publiczność ujął nieprawdopodobnie wysoki poziom artystyczny wykonawców zaprezentowany w pięknej kobyłkowskiej Bazylice. Perła Baroku jak zwykle zachwyciła nas swoją różnorodnością i kolorytem.

„Festiwal powstał z potrzeby bliskości piękna, z potrzeby dzielenia się pięknem i z zachwytu dla muzyki. – mówi Anna Szarek-Lisiewicz, twórczyni festiwalu – Od strony artystycznej festiwale są dziełem bardzo osobistym. To rodzaj pamiętnika zachwytów nad poznanymi artystami i ich wykonaniami, które pragnę następnie Państwu zaprezentować”.

Od początku istnienia festiwalu ponad 40 tysięcy osób wysłuchało 41 wspaniałych koncertów. Grali na nich artyści z całego świata, prezentujący słuchaczom zróżnicowany repertuar muzyczny – od Renesansu do Współczesności.

W tym roku, każdy kolejny koncert festiwalu przynosił nam coś nowego.  Pierwszego dnia wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego Celiny Kotz i Agaty Maleszy, wybitnych wirtuozek Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.  Poezja Roberta Janowskiego i wiolonczela Anny Szarek- Lisiewicz połączyła się następnego dnia w „melodię słów”.  Publiczność nie kryła zachwytu i wzruszenia. Kolejnym pięknym wydarzeniem był gitarowy koncert Krzysztofa Pełecha i Roberta Horna. Następnie koneserzy barokowej muzyki francuskiej mieli szanse podziwiać Alberto Rasiego, włoskiego mistrza violi da gamba. Na finałowym koncercie Perły Baroku królowała piosenka neapolitańska z repertuaru Enrico Caruso, w wykonaniu meksykańskiego tenora Baltazara Zuniga przy akompaniamencie włoskiego pianisty Nazareno Ferruggio. Wspaniałe brawa i owacje na stojąco są dowodem na stale niesłabnące zainteresowanie bliskimi spotkaniami z muzyką i sztuką.

Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne Koncerty Mistrzów wiedząc, że Anna Szarek – Lisiewicz z pewnością zaprosi do Kobyłki światowej klasy muzyków.

Źródło:
http://www.kobylka.pl/10-ta-perla-baroku-koncerty-mistrzow-juz-za-nami

Poprzedni artykułAkcent na Chrzęsne – relacja z Majówki 2017
Następny artykułXXI Dni Tłuszcza