XXI Dni Tłuszcza

Kiedy jasne słońce oko do nas puszcza, powiadają ludzie, że dziś są Dni Tłuszcza. A i owszem, były i to już XXI. Dwa dni oderwania się od szarej codzienności, gdzie nie zabrakło atrakcji ani dla małych, ani tych troszkę większych mieszkańców naszej gminy.  Sobota i Letnie Granie z Radiem dla Ciebie a całość relacjonowana w studiu plenerowym, które mieliśmy zaszczyt gościć podczas trwania imprezy. W nim także wywiady z przedstawicielami naszej lokalnej społeczności.

Pierwszy dzień przestraszył nas trochę niezbyt łaskawymi chmurami, które w magiczny sposób rozproszyły rozśpiewane i roztańczone dzieciaczki oraz 4 cudowne dziewczyny z zespołu o dość tajemniczej nazwie- ANEMO a wszyscy z CKSiR. Zaraz po nich spektakl teatralny nie tylko dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Tup Tup. Studenci UTW zarówno w pokazie Tai-chi, jak i układzie tanecznym okazali się bezkonkurencyjni. Któż nie zna KALINEK z Miąsego? Oczywiście Dni Tłuszcza nie mogłyby się bez Nich odbyć, jak i bez ich przyśpiewek ludowych z przytupem. Cudowne głosy, rozbrzmiewające na lekkim wietrze rozkosznie rozpływające się pod batutą pięknej Pani Dyrygent to oczywiście Chór LUX MEA, który jak co roku uświetnił swym występem Święto Naszej Gminy. Zaraz po niesamowitej uczcie muzycznej, totalna zmiana klimatu. Dzieci ze Studia Rekreacji ACTIVE pokazały swoje taneczne umiejętności w profesjonalnych układach tanecznych. Lato w pełni a na scenie Uśmiech Jesieni  Niesamowici, pełni energii, którą bez skrupułów zarażają wszystkich dookoła. Ich pełne optymizmu pieśni nie pozwoliły bez bisu zejść im ze sceny. Po niezaprzeczalnie udanym występie Klubu Seniora nie zostaliśmy sami, bo na scenie zagościł zespół… SAMI. Koncert zespołu był muzyczną przedmową przed zabawą taneczną z Dj’emArti.

Drugi dzień świętowania rozpoczęliśmy Mszą Świętą poświęconą Gminie oraz Jej mieszkańcom z okazji przypadających w tym roku Jubileuszów – 100-lecia powstania Gminy Tłuszcz i 50-lecia nadania praw miejskich miastu.

Parada Orkiestr Dętych ulicami naszego miasta na Stadion Miejski rozpoczęła I Tłuszczański Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Zarówno koncerty estradowe, jak i musztry paradne Orkiestr to niecodzienne wydarzenie i niezaprzeczalna uczta dla melomanów. Zmagania konkursowe Orkiestr oceniało Szanowne Jury; Przewodniczący Jury- płk. Jan Demianiuk, Pan Jerzy Wysocki oraz Pan Tomasz Labuń. Nie mieli niestety łatwego zadania. Poziom, jakim popisały się orkiestry był naprawdę bardzo, bardzo wysoki. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku
II miejsce- Radzymińska Orkiestra Dęta
III miejsce- Miejska Orkiestra MODERATO Warka
Publiczność była bardziej jednogłośna, ich nagroda powędrowała do Miejskiej Orkiestry MODERATO Warka, będzie im na pewno słodko, bo nagrodą, którą ufundowało Koło Pszczelarzy z Tłuszcza był przesłodki słoik miodu 
Nagrodę Burmistrza Tłuszcza otrzymała Skierniewicka Orkiestra Dęta. Rada Miejska w Tłuszczu nagodziła Orkiestrę Dętą OSP Liw, a do Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Joniec powędrowała nagroda Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu. Brawo! Ogromne brawa należą się również Gospodarzom Festiwalu- Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Tłuszcz za wspaniałą postawę i jeszcze wspanialszy pokaz własnych umiejętności 
I Tłuszczański Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych był współfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego oraz Gminy Tłuszcz.

Kto zasłużył, ten otrzymał- czyli czas na nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursów oraz wyróżnień dla zasłużonych mieszkańców naszej Gminy naszedł tuż, tuż przed koncertem zespołu DEFIS. Sam zespół wzbudził niemałe emocje nie tylko w nastolatkach. Podczas koncertu zebrała się dość pokaźna ilość fanów, gdzie po godzinnym występie mogli liczyć na autografy i zdjęcie z gwiazdą  Nielada wyzwanie miały nasze Tłuszczańskie Talenty, których spektakl muzyczny ,,BYŁO JEST I BĘDZIE” rozpoczął się zaraz po koncercie zespołu DEFIS. Niezwykle muzykalna młodzież dała popis godny pozazdroszczenia. Zabawa taneczna z zespołem LIVE zakończyła świętowanie i rozpoczęła nowy etap… czekania na ZA ROK.

Składamy głęboki ukłon w stronę naszych sponsorów, bez których XXI Dni Tłuszcza nie byłyby takie jakie były 
Dziękujemy firmom: Królewskie (sponsor główny), Bankowi PKO BP, ZD Transport-Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Salon Meblowy ELEFANTE Adrian Kalinowski, Firma DOM Handel i Usługi Ogólnobudowlane Jan Mućka, Firma Handlowa MAGDA Magdalena i Dariusz Romańscy, AUTO-BAN Kazimierz Banaszek, AUTO KWIAT Piotr Kwiatkowski, P.P.H.U. JURPOL Władysław Jurek, INSTALATORSWO ELEKTRYCZNE Zbigniew Frąckiewicz, Hurtownia Spożywcza OWCZARSKA Barbara Owczarska, MRÓWKA-MAR-ZET Mariusz Teodorczyk, PPUHSTANPOL Stanisław Sieradzki, Studio Rekreacji ACTIVe, Centrum Medyczne RAJMEDICA, Warszawski Bank Spółdzielczy, ADR-HELP Kalina Piorun, Księgarnia KRAM Wiesława Dąbrowska, Usługi Rachunkowo Księgowe GALEA Aneta Klukowska, Mini Market MAGDALENKA Dariusz Paź, AGA SPORT Sklep Sportowo Rowerowy, PPHU EKO-PARK Ewa Rosa, Firma AVON, Klub ŻAK, MIODZIO BAR Beata Suchenek.

 

Więcej na:
http://cktluszcz.pl/xxi-dni-tluszcza-galeria/

Poprzedni artykuł10-ta Perła Baroku – Koncerty Mistrzów
Następny artykułMuzyka z balkonu – Chrzęsne