2016 Znakowanie rowerów w Powiecie Wołomińskim

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!!!

 

RUSZA AKCJA ZNAKOWANIA ROWERÓW – 2016 ROK

W ramach kampanii promocyjnej projektu pn. „ Powiat Wołomiński- wyprawa z naturą i kulturą”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007- 2013 rusza akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest oznakowanie rowerów użytkowników szlaków turystycznych na terenie powiatu wołomińskiego jak również możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. “Oznakuj swój rower” prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Wołominie oraz podległe jej Komisariaty.

Procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu “engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia “engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Zakup produktów, służących do znakowania rowerów został sfinansowany w ramach projektu pn. „Powiat Wołomiński- wyprawa z naturą i kulturą”.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:
•rama roweru pod kierownicą,
•ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
• przedni widelec.

W rowerach o znacznej wartości materialnej zaleca się rozważenie możliwości oznakowania na prośbę właściciela dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

• Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.
• Elektroniczny formularz zgłoszeniowy oznakowania roweru należy wypełnić przed znakowaniem roweru w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu.
• Kształt cyfr musi być taki , aby każda ich przeróbka była wyraźnie widoczna a ich wysokość nie powinna przekraczać 7 mm.
• Nie dopuszcza się ponownego znakowania elementów oznakowanych oraz przerabiania naniesionych wcześniej numerów.
• Uzupełnienie brakującego oznakowania, np. w przypadku wymiany elementów powinno być wykonane tą samą technologią.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:
-dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
-dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).

TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW NA TERENIE POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO
Rowery można oznakować zarówno w KPP Wołomin – Wydział Prewencji przy ul. Legionów 34A, jak również w Komisariatach( Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Tłuszcz, Jadów i Radzymin) w każdą środę w godzinach 15:00- 17:00. Rowery znakowane będą przez policjantów przeszkolonych w tym zakresie.

Dodatkowo rower można oznakować w innym terminie, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym z dzielnicowym odpowiadającym za rejon miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej znakowaniem roweru lub dyżurnym jednostki Policji.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do znakowania rowerów.

Źródło:
www.powiat-wolominski.pl

Następny artykułMajówka w Chrzęsnem 2016 – wyjątkowy koncert z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski