Henryk Sienkiewicz. Pisarz, publicysta, społecznik

13 czerwca 2023 r. o godzinie 12:00 zapraszamy do Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie przy ul. Ogrodowej 1A, na kolejne na wydarzenia w ramach projektu “Henryk Sienkiewicz. Pisarz, publicysta, społecznik”!
👉 O godzinie 12:00 spotkanie z rekonstruktorami podczas spotkania pt. Na polu chwały. Spotkanie z Katarzyną i Maciejem Jasińskimi z Królewska Fundacja Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich.

👉 Następnie o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z aktorem Michałem “Miśkiem” Koterskim, który weźmie udział w Mistrzowskim Czytaniu fragmentów dzieł naszego noblisty Henryka Sienkiewicza oraz w spotkaniu z czytelnikami biblioteki.
Michał “Misiek” Koterski – jest synem reżysera Marka Koterskiego i Iwony Ciesielskiej. Jest bratem stryjecznym Macieja Koterskiego, który grał Piotrusia Wolańskiego w filmach Kogel-mogel i Galimatias, czyli kogel-mogel II. Uczęszczał do XXI LO w Łodzi. Studiował scenopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Zadebiutował na wielkim ekranie rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego Ajlawju (1999). W następnych latach zagrał tę postać jeszcze w dwóch filmach reżyserowanych przez swojego ojca, Dzień świra (2002) i Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Wcielił się w postać Słonia, jednego z głównych bohaterów serialu TVP1 Królowie śródmieścia (2006). W 2014 uczestniczył w pierwszej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. W 2018 zagrał Adasia Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego 7 uczuć oraz wystąpił z Marcelą Leszczak w jednym z odcinków programu The Story of My Life.
(źródło wikipedia).

Henryk Sienkiewicz. Pisarz, publicysta, społecznik.

Patronat honorowy: Adam Lubiak – Starosta Wołomiński.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
🌼Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie ul. Ogrodowa 1A.

Wstęp WOLNY!
Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykuł16. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku
Następny artykułAnkieta – Rybacka Lokalna Strategia Rozwoju.