KONCERT NOWOROCZNY

Adam Lubiak – Starosta Wołomiński zaprasza na Koncert Noworoczny w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie w wykonaniu Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

12 stycznia 2024 r. o godz. 19:00, po Mszy Świętej w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Kościelnej 54 w Wołominie.

Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Liczymy, że nasze wydarzenie spotka się z Państwa zainteresowaniem i spędzicie Państwo ten piątkowy wieczór wspólnie z nami na wyjątkowym muzycznym widowisku.

ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów zarówno muzyki rozrywkowej jak i klasycznej.

Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Dokonała również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach. Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki.

Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

Koncert Noworoczny
Poprzedni artykułPIELGRZYMKA SAMORZĄDOWCÓW NA JASNĄ GÓRĘ
Następny artykułTaneczne Ferie z Powiatem