Sąsiedzkie granie: tak było w wakacje 2021

W tym roku w ramach wakacyjnego muzycznego cyklu „Grające sąsiedztwo” w Zielonce odbyło się aż 13 koncertów na 13 podwórkach. To już drugie lato, kiedy organizujemy w mieście kameralne muzyczne wydarzenia w plenerze, na naszych osiedlach. Nowością były liczne i każdorazowo inne lokalizacje spotkań. Można powiedzieć, że każdy na koncert miał blisko. Muzyka była różnorodna, gdzieniegdzie wykonawcom udało się porwać publiczność do tańca.

Pogoda w tym roku była kapryśna, ale to nas nie powstrzymało. Nie zawsze zgodnie z planem „koncertowaliśmy” w czwartki, jednak burzową prognozę przyjmowaliśmy do wiadomości i przekładaliśmy koncert na kolejny tydzień.

Muzyczne spotkania zainaugurował koncert wirtuoza skrzypiec Bogdana Kierejszy, który utworami łączącymi rozmaite tradycje muzyczne, ilustrował swoje barwne opowieści, jednocześnie zaciekawiając i rozbawiając publiczność.

Kolejne zespoły dostarczały nam wrażeń językami rozmaitych gatunków muzycznych. Była Kapela Warszawska Staśka Wielanka, jazzowe granie The Warsaw Dixielanders, polska muzyka rozrywkowa lat 70-tych i 80-tych z gitarowym brzmieniem Trzy Gitary Trio i rockowa klasyka w wykonaniu Szyby Awaryjnej. Światowe standardy przywołał i muzykę włoską przybliżył „polski Neapolitańczyk” Luigi Pagano.

Podczas dwóch koncertów usłyszeliśmy także etniczne nuty i utwory inspirowane europejskim folklorem z repertuaru składu Jaworina oraz kwartetu akustycznego – klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas – Klezmersów.

W taneczny nastrój wprawiły słuchaczy zespoły coverowe King Trio, Get Lucky, Dziekan-Band, Van Bar i Bzzyk-Band.

Źródło:
http://okis.zielonka.pl/?p=20656

Poprzedni artykułNajstarsze miasto Powiatu Wołomińskiego
Następny artykułKreacje kulturalne na dożynkach w Poświętnym