Ścieżka edukacyjna przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie

Miło nam poinformować, że przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie została utworzona nowa ścieżka edukacyjna.

Ścieżka ta powstała w ramach projektu „Urządzenie infrastruktury terenowej, służącej edukacji ekologicznej w miejscowości Radzymin, powiat wołomiński”, zrealizowanego przez Powiat Wołomiński.

Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Ścieżka edukacyjna została wyposażona w 6 tablic tematycznych, 3 zestawy interaktywne, skocznię leśną oraz ścieżkę sensoryczną. W sąsiedztwie ścieżki wykonano również nasadzenia roślin wieloletnich.

Tablice edukacyjne przedstawiają graficzne i opisowe informacje dotyczące wybranych zagadnień przyrodniczych, dot.: ekosystemem lasu, łąki, znaczenia drzew w przyrodzie, fotosyntezy,  bioróżnorodności oraz cyklu życiowego owadów. Przygotowano też zestawy interaktywne, które uczą poprzez zabawę. Zachęcamy do wykorzystania nowej infrastruktury dla celów dydaktycznych.

W ramach realizacji powyższego Zadania w dniu 15 września 2022 r. odbędzie się piknik edukacyjny, połączony z warsztatami oraz oprowadzaniem po ścieżce edukacyjnej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ścieżki ekologicznej przy szkole Podstawowej Specjalnej przy ul. Komunalnej 8 w Radzyminie. Wstęp na teren SPS w Radzyminie – po uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły.

 

Poprzedni artykułKrzysia Górniak Trio – III koncert letni
Następny artykuł83. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej