Krzysia Górniak Trio – III koncert letni

1️⃣9️⃣ sierpnia mieliśmy przyjemność gościć publiczność na III i ostatnim koncercie z II edycji Koncertów Letnich. W piątkowy wieczór, w parku przy pałacu, usłyszeć można było dźwięki muzyki jazzowej w wykonaniu Krzysia Górniak Trio.???

Krzysia Górniak Trio zagrało dla nas w składzie:

Krzysia Górniak – gitara?

Łukasz Makowski – kontrabas, gitara basowa?

Krzysztofa Szmańda – perkusja?

Krzysia Górniak Trio prezentuje nowoczesne i oryginalne oblicze jazzu z elementami smooth. Duży ładunek emocjonalny łączy się tutaj z głębią przekazu, a śpiewne i liryczne tematy – nasycone nostalgicznymi obrazami – przeplatają się z żywiołowymi fragmentami, gdzie dominuje radość i kreatywność. Miejscami pobrzmiewają elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music, to słowiańska śpiewność silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. ????

Artyści dzięki podróżom i wykształceniu na międzynarodowych uczelniach (Norwegia, Austria, USA) realizują muzykę na wielu odrębnych płaszczyznach brzmieniowych.??

W repertuarze muzycy prezentują autorskie kompozycje jakie zostały wydane na 2 ostatnich płytach Krzysi Górniak: „Moments” (2016) i „Memories”(2020).

Krzysia Górniak jest jedną z najlepszych gitarzystek jazzowych, a Łukasz Makowski i Krzysztofa Szmańda to świetna, profesjonalna sekcja rytmiczna, każdy z muzyków ma na koncie własne kompozycje i publikacje. Artyści wyróżniają się doskonałym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem.???

Koncerty letnie zorganizowane są przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica we współpracy z Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą” & Pałac w Chrzęsnem.

Źródło:
https://palacwchrzesnem.pl/krzysia-gorniak-trio-iii-koncert-letni/

Poprzedni artykułPiknik muzyczny – solidarni z Ukrainą
Następny artykułŚcieżka edukacyjna przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie