Szkolenie „Ogród naturalny”

Miejsce szkolenia: Skansen w Kuligowie, ul. Kręta 4, Kuligów

Data: 16.10.2021 r. godz. 10:30-14:30

Poruszane zagadnienia: przyczyny i skutki zmieniającego się klimatu, korzyści wynikające z pozytywnych działań na rzecz klimatu i środowiska, jak we własnym zakresie można zapobiegać zmianom klimatu w skali lokalnej oraz sposoby przystosowania się do nowych warunków klimatycznych (przykłady dobrych praktyk), ze szczególnym zwróceniem uwagi na problem zaniku bioróżnorodności, zmian długości okresu wegetacji, migrację gatunków inwazyjnych; korzyści z założenia ogrodu naturalnego w zmieniających się warunkach klimatycznych.

Część praktyczna: demonstracja zakładania ogrodu naturalnego (30 m2) z nauką sadzenia odpowiednio dobranych jednorocznych roślin wraz ze wskazaniem jak usuwać rośliny inwazyjne i jakimi roślinami rodzimymi najlepiej je zastępować, jak w naturalny sposób pielęgnować ogród, jak założyć kompostownik. Uczestnicy wezmą czynny udział w pokazie zakładania ogrodu naturalnego i kompostownika.

Liczba osób ograniczona. Szkolenie przewidziane dla osób dorosłych oraz dzieci.

Dla osób, które zadeklarują w zgłoszeniu taką potrzebę, przewidujemy bezpłatny transport z Radzymina w obie strony.

UWAGA: Aby uczestniczyć w szkoleniu, należy uprzednio zarejestrować się pod numerem telefonu (22) 346 11 58, Wydział Ochrony Środowiska, Starostwo Powiatowe w Wołominie.

 Operacja pn. „Klimat się zmienia- myślę, więc działam” mająca na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez przeprowadzenie 5 szkoleń w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych oraz przedstawienie lokalnej społeczności innowacyjnych rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia skutków zmian klimatu poprzez budowę i udostępnianie w okresie trwałości projektu- ogrodu deszczowego współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

Poprzedni artykułSzkolenie „Wejdźmy na dach”
Następny artykułKonkurs Klimatyczny Człowiek Roku